Про математикуЩо таке "математика"

8 причин вчити ...

Корисні посилання
Що таке "математика"
Арістотель
Чим займається математика, як не порядком і відношенням.


Рене Декарт
До математики належать лише ті науки, в яких розглядається порядок чи міра, і несуттєво, чи перебувають вони в цифрах, фігурах, зірках, звуках чи в чомусь іншому, де шукають цей порядок і міру. Отож має бути якась спільна загальна наука, яка пояснює те, що стосується порядку і міри, не розглядаючи ніяких окремих предметів, і не треба придумувати нове ім'я цієї науки, а використати старе, вже постійно вживане ім'я Математика універсальна.

Феофан Прокопович
Математика — це наука, що розглядає кількість у матеріальних об'єктах, або, на думку інших, наука, що вивчає кількість абстрактну, не зачіпаючи того, чи вона міститься в матеріальних тілах чи поза ними.

Галілео Галілей
Математика — це мова, якою написано книгу природи.

Карл Фрідріх Гаусс
Математика — цариця наук, арифметика — цариця математики.

Анрі Пуанкаре
Математика — це мистецтво називати різні речі одним і тим же ім'ям.

Л. Ейлер
Математика — це наука, що не тільки показує в кожному окремому випадку співвідношення, але й визначає причини, від яких вони залежать за природою самих речей.

Фрідріх Енгельс
Математика — наука про кількісні співвідношення і просторові форми дійсного світу.

Альберт Ейнштейн
Математика — це єдиний досконалий метод водити самого себе за ніс.

Володимир Левицький
Подати зміст математики — це завдання непосильне; сказати, що це наука про величини та їх взаємні відношення, це буде лише невелика частина, яка не вичерпує її змісту, бо ж до математики — побіч чисел і геометричних величин, побіч величин тяглих і нетяглих (неперервних і дискретних) — входить і наука про комбінаторику, і про групи, і вищі числа і їх комплекси, і про вищі простори і т. д., до яких назву величини можна прикладати лише з деякими застереженнями.

Ніколя Бурбакі
Математика — це наука про математичні структури.------------------------------------
Редакція веб-сайту fizmat.best

Київ
8 січня 2021

copyright 2020-2021 Palamarchuk Alexander